energana

Planira se gradnja prve hrvatske energane za pretvaranje otpada i mulja u energiju

U Centru za rukovanje otpadom (CGO) Bikarac u Šibensko-kninskom kantonu planira se gradnja prve hrvatske energane za pretvaranje otpada i mulja u energiju, čiju projektnu dokumentaciju s tri miliona eura financira Fond za zaštitu okoline i energetsku učinkovitost.  

 

Hrvatski

U Centru za gospodarenje otpadom Bikarac gradit će se prva energana

Centar za gospodarenje otpadom Šibensko-kninske županije Bikarac bit će prvi u Hrvatskoj u kojem će se graditi energana, čime će se uspostaviti sustav kružnog gospodarenja otpadom, najavio je ministar gospodarstva i održivog razvoja Damir Habijan prilikom posjeta Šibensko-kninskoj županiji.

U centrima za gospodarenje otpadom iz otpada koji dođe u postrojenje dobivate gorivo iz otpada i prosušeni mulj. Bez energane to je potencijalni trošak. Izgradnjom energane to će postati izvor nove energije, rekao je ministar Habjan.

Hrvatski